T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Türk Eğitim Derneği TED’in Tekirdağ Koleji 2023-2024 eğitim-öğretim yılında kapılarını açmaya başladı. İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜLER’de Tekirdağ TED Koleji lansman etkinliğine katılım sağladı.
Kaymakam GÜLER açılış konuşmasında;
Okulumuzun Tekirdağ'ımız için, bölgemiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘’Eğitimdir ki bir milleti bağımsız, özgür, şanlı yüksek bir topluluk haline getirir ya da esaret ve sefalete terk eder’’. Sözü çok önemli bir tespittir. Eğitim bir milletin inşası ve ihyası için en önemli meseledir. Eğitim meselesini çözen milletler, gelişmiş, kalkınmış ve ilerlemiş topluluklar haline, milletler haline, devletler haline gelmiştir ve gelecektir. Dolayısıyla eğitim çok önemlidir. Eğitimin içerisinde bir öğretme meselesi vardır. Tabii ki çocuklarımız bilgiyi, teknolojiyi en iyi şekilde öğrenmeli ve uygulamalı öğretmemiz lazım. Birde eğitim kısmı var ki o daha da önemli. Bu da özgür, yüksek, kendi ayakları üzerinde durabilen, vatanını, milletini seven, saygı ve sevgi duygularına sahip, merhamet ve hoşgörü sahibi aynı zamanda vatan meselesi olduğu zaman gerisi teferruattır diyebilen vatanını sevmenin çok çalışmak olduğunu bilen bir nesil yetiştirmek, çocuklarımızı vatanla ilgili konularda canını ve varlığını seve seve verebilecek bir anlayışla yetiştirmemiz asıl ve temel meselesidir. Çok iyi binalar yapmak yetmez, bunun içerisini dolduracak iyi bir anlayış, bir idealist öğretmen, idealist öğrenci, idealist insan yetiştirmek bizim en temel meselemiz olması lazım. En küçük sıkıntı da ülkesini terk edip, küsüp giden değil her türlü sıkıntıda ülkesi için mücadele eden değişim gerekiyorsa bunu yapabilen, ben yapacağım diyebilen idealist gençlere, insanlara ihtiyacımız çok fazla. Dolayısıyla bu müessesenin, okulumuzun bu vasıfta öğrencilerimizin yetiştirilmesine Türkiye'nin geleceğini imar ve inşasında biz de varız, ben de varım diyebilecek gençlerimizi yetiştirilmesine vesile olmasını diliyorum. Çünkü uluslararası yarış çok acımasız ve büyük. Zamanımız gerçekten çok zor bir dönem. Gençlerimizin bir taraftan sosyal medyaya, bir taraftan internetin olumsuz etkileri üzerinde onları oluşabilecek bağımlılıktan korumamız gerekiyor. Biz kendi öz değerlerimize sahip çıkmazsak bizi biz yapan değerlere sahip çıkmazsak ayağa kalkmamız, gelişmemiz, kalkınmamız mümkün değil dedi.
Emeği geçenlere teşekkür ederek okulumuzun Süleymanpaşa İlçemize, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim dedi.