Kaymakamlığımız tarafından Haftanın iki ayrı günü düzenlenen  Güvenlik Toplantısı 14/02/2019’da Tatarlı 15/02/2019 tarihinde Yuva Mahallemizde gerçekleştirildi.
 
 
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 05/11/2016 tarihli 8154 sayılı talimatları gereğince, doğrudan vatandaşlarımızın istek, şikayet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla 2016 yılından bu yana her hafta düzenli olarak İlçemizin ayrı ayrı Mahallelerinde GÜVENLİK TOPLANTILARI yapılmakta  olup, 2019 yılının Şubat ayı toplantısı 14/02/2019 da Tatarlı 15.02.2019 Cuma günü saat 15.00 de Yuva Mahallemizde gerçekleştirildi.
 
İlçemiz Kaymakamı Arslan YURT ’un başkanlığında Tatarlı ve Yuva mahallesinde yapılan toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı Uğur AVCI, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat AKIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ATİLLA, İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Aytekin ULUHAN, İlçe Müftüsü Ayhan OKUR, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ufuk İŞCAN  mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri katıldı. 
 
İlçemiz Kaymakamı; toplantının amacından söz ederek, bu toplantılarda vatandaşların istek şikayet ve önerilerini doğrudan dile getirerek yapılması gerekenlerin en hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamak olduğunu, vatandaşların talep ve isteklerini başta Mülki İdari Amiri olmak üzere daire amirleri ile temas kurarak iletmelerini, kamu hizmetlerinden en hızlı ve etkin bir biçimde faydalanmalarını, varsa sorunların çözümü noktasında ilgili kurumların gereken hassasiyeti gösterdiğini ve koordineli bir şekilde çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.
 
Ayrıca milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve genel asayişin sağlanması amacıyla; her türlü tedbirin alındığını, halkımızın var olan şikayet ve sorunlarını mahallinde dinleyerek çözüme kavuşturmak amacıyla toplantı yaptıklarını, anında çözüme kavuşabilecek sorunların anında, sürece bağlı sorunlar varsa onunda süreç içerisinde çözümüne yönelik çalışmaların yürütüldüğünü belirterek halkımızı mahallesinde dinledi.
 
Öncelikle mahalle muhtarları söz alarak Tatarlı ve Yuva Mahallesi hakkında kısaca bilgi verdikten sonra vatandaşlarımız dinlendi, vatandaşlarımız mahallede karşılaştıkları sorunları dile getirilerek sorunlara çözüm bulunması istediler. talepler ilgili mercilere iletilmek üzere not alındı.